Переморівка
Церква Покрови Пр. Богородиці 1753
Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Переморівська дерев'яна церква невідомо ким збудована у 1753 році. Була приписана до парафії в с. Зіньки. Новий іконостас встановлений у 1853 році. Протягом 1869-1870 років зовнішні стіни церкви оббиті новими дошками, прибудовані ризниця і присінок. Наступного року дахи перекриті бляхою і фарбовані масляною фарбою. Дзвіницю прибудували до церкви перед 1890 роком.

Є інформація, що церкву реконструювали у 1947 році (ймовірно, після того, як була понищена під час Другої світової війни). Пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні громади УПЦ МП, хоча у 2015 році представники релігійної громади УПЦ КП вимагали почергового богослужіння в храмі, де служби батюшка МП проводить через тиждень.

Стоїть на низькому підвищенні посеред села, поблизу східного берега ставка. Вівтарем орієнтована до південного сходу. Святиня тридільна, опирається на кам'яний фундамент, її нава вкрита чотирисхилим дахом, який вінчає ліхтар з маківкою. З півночі до вівтаря прибудована ризниця, з заходу до бабинця прилягає ширша дерев'яна дзвіниця. Зовнішні стіни церкви наново фарбовані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З другої сторони.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор