Глибівка
Церква Перенесення Мощей Св. Миколи 1890
Існуюча дерев'яна церква зведена коштом громади в 1890 році (інші дані 1842-1875 рр.) на місці попередньої, також дерев'яної, яка простояла понад сто років і за легендами була збудована (перша половина XVIII ст.) на кошти відомого ватажка опришків Олекси Довбуша. Місцеві перекази свідчать, що це - третя церква в історії Глибівки. Була дочірньою до матірної церкви в с. Саджава. Зачинена з 1953 по 1989 рік. Мешканці села в той час відвідували церкву в сусідньому с. Саджава.

За переказами, на початку 1960-х років радянська влада вивезла з церкви невідомо куди оригінальний іконостас. Глибівську церкву на початку 2010-х років зовні відремонтували - стіни надопасання горизонтально ошалювали горбилем. Пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні громади Української Греко-Католицької Церкви.

Будівля знаходиться на північно-східній околиці села, на межі сіл Глибівка і Саджава, 90 м. на схід від головної дороги, на правому березі р. Матиєвець, на північний-захід від цвинтара. Хрещата в плані, вівтарем орієнтована до північного сходу. До вівтаря прибудовані ризниці, до бабинця по осі церкви - вужчий невеликий присінок. Бічний вхід - з півдня до нави. Церква оточена широким піддашшям. Стіни під опасанням зберегли з відкритих брусів зрубів.

Завершення середхрестя нави типове - світловий восьмерик, на нього посаджена невисока баня з ліхтарем і маківкою на вершині. Дерев'яна триярусна дзвіниця розташована з півдня від церкви. На прицерковній території зберігся пам'ятник загиблим у першій світовій війні хорватським воякам.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Нижній ярус іконостасу церкви.   Прінтскрін з відео, автор Shtoser, з www.youtube.com
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор