Космач
Церква Св. Дмитра 1869
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Про космацьку церкву згадано в 1680 році. Ймовірно, наступна церква з дерева згоріла у 1860 році. Щойно через дев'ять років збудували нову дерев'яну церкву, яку посвятили під титулом Св. Дмитра. Була парафіяльною. На початку ХХ ст. розбудували по осі церкви бабинець. Сьогодні пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні православної громади.

Розташовується посеред села, близько цвинтаря, на маленькій ділянці в оточенні старих ясенів. У плані утворює хрест з короткими бічними раменами. Завершує церкву один верх. При вівтарі з обидвох сторін прибудовані ризниці. До бабинця прибудували невеликий присінок, стіни якого оббили пластиком.

Вікна замінили пластиковими, а стіни надопасання оббили фальшбрусом. В бічних раменах нави є додаткові входи до церкви. Дерев'яна триярусна оббита пластиковою вагонкою дзвіниця стоїть біля церкви, а на цвинтарі збереглася проста одноярусна дзвіниця, також з дерева.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Інтер'єр церкви.  Фото 22. 05. 2012, з www.pravoslavie.if.ua