Кушлин
Церква Покрови Пр. Богородиці 1924
Давня дерев'яна кушлинська церква будована 1720 року. Наступна постала на її місці коштом парафіян у 1887 році за служіння священика о. Іллі Рибчинського згідно проекту з 1885 року. Була парафіяльною. Опиралася на кам'яний фундамент, стіни мала з дубових різаних брусів, дахи покриті бляхою, зовні і всередині мальована масляними фарбами. Згоріла на початку травня 1916 року. Щойно в 1924 році, громада збудувала церкву з дерева, яка існує до тепер.

В інтер'єрі церкви є пам'ятний напис (в перекладі) : "Цей храм збудований в селі Кушлин в 1924 році при наст. Филипа Дубицького і освячений в честь Покрова Б. Матері 22 жовтня 1926 року старанням настоятеля протоієрея Миколая Глазовського і завдяки щедрим жертвам парафіян і хору, церковного старости Кравчуна Юліяна Ф. і його помічників Штогуна Петра, Комара Д. Г., і Марценюка А. Т. псалом. Джигана Ф. Т. Храм був помальований зовні в 1955 році Колодкою Д. П.". Ремонтована, ймовірно, громадою УПЦ МП, між 2011 і 2017 роками. 

Церкву побачите в центрі Кушлина, на схилі, поблизу головної дороги. Тридільна одноверха зведена в єпархіяльному стилі. Має традиційні дерев'яну двоярусну дзвіницю (всередині 4 дзвони, на стіні другого ярусу є дата "1971") на західному фасаді, бічні входи до нави, високі вікна (тепер пластикові). Ймовірно, з обидвох сторін до вівтаря є прибудови. Маківки і верх нави перекриті булатом, дахи - металопрофілем. Зовні церква повністю оновлена. В інтер"єрі іконостас з 1920-х (?) років.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кременецький
район
___

Тернопільська
область
___

Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
З південного заходу.  Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Вид на іконостас.  Фото 13. 05. 2013 р., Yura Nordenham з www.ok.ru
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор