Лоп'янка
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1924
Відомо, лоп'янська церква вже існувала в другій половині XVII ст., тільки під іншим титулом аніж сьогодні. Наступна церква постала за сто років і вже носила титул Воздвиження. Зруйнована під час Першої світової війни. Через дерев'ять років по тому, у 1924 році, громада збудувала нову церкву з дерева. Була парафіяльною. Тепер в користуванні греко-католицької громади, належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церква у Лоп'янці розташована в центрі населеного пункту, біля берега річки і дороги. Бічні рамена і вівтар, який орієнтований до південного сходу - гранчасті в плані, бабинець після розбудови - прямокутний в плані з прибудованим по осі присінком. В кутах між бічними раменами і вівтарем прибудовані ризниці. В західних стінах бічних рамен є додаткові входи.

Зовні церкву оновили сучасними матеріалами: верх, маківки і дахи (окрім піддашшя) тепер під металізованою жовтою бляхою, восьмерик і стіни над опасанням оббиті фальшбрусом, вікна - пластикові. Мурована дзвіниця стоїть на північ від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор