Кулаківці
Церква Св. Дмитра 1862
Церква на карті.   Фото 26. 11. 2017 р., Ігор Пунда.
І знову народна фантазія, яку переказували з покоління в покоління мешканці Кулаківців, несподівано вас здивує - виявляється, деревяну церкву в село принесла вода (в розібраному вигляді(?). Вода тут справді є - населений пункт розташований на лівому березі Серету (біля нього розташована існуюча церква), недалеко від його злиття з Дністром.

Отже, щоб легенда мала хоч краплю правдоподібності, на Сереті мала бути велика повінь, яка просто змила церкву в якомусь селі, понесла за течією і зупинила при березі саме біля Кулаківців. З іншої сторони справді цікаво, чому в навколишніх селах церкви муровані, тільки в Кулаківцях - деревяна.

Її збудували (чи склали?) в селі в 1862 році. Відомо, що спочатку церква була малих розмірів. Пізніше її розбудували, а в 1930 р. покрили бляхою. В той час будівлю охороняв консерваторський воєводський уряд в Тернополі. За деякою інформацією образ Богородиці для церкви намалював у 1769 р. Андрій Солецький. Зовні церкви, на одному з брусів стіни, можна побачити дату "1975" - можливо, в цей рік церкву відремонтували.

27 січня 2013 р. парафіяни греко-католицької громади села урочисто відзначили 150-річчя церкви св. Дмитрія з дня її освячення(?). Церква має три зруби і один низький верх, який вінчають високі ліхтар з маківкою. Захристію прибудували до східної стіни вівтаря, а бічний вхід зробили з півдня до нави. На південь від церкви побачите деревяну двоярусну дзвіницю.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Заліщицький
район
___

Тернопільська
область
___

© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Поблизу дерев'яної будують муровану церкву.  Фото 26. 11. 2017 р., Ігор Пунда.