Глиниці
Церква Св. Івана Хрестителя 1930
Церква на карті.  Фото 28. 03. 2008.
До першої світової війни тут, у Волі Глиницькій (так давніше називалася південна частина сучасного села Глиниці) стояла збудована у 1730 році дерев`яна церква і дзвіниця. У 1928 році (як і в сусідній Малнівській Волі) на її місці поставили існуючу церкву, теж з дерева. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована в південній частині села, при дорозі, між забудови. Хрещата в плані, одноверха, до гранчастого вівтаря якої прибудовані ризниці, а над входом до прямокутного в плані бабинця влаштований двосхилий дашок на деревяних стовпах. Церкву оточує вузьке піддашшя на приставних кронштейнах.

Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - дошками і лиштвами. Маківка з ліхтарем вінчає шоломову баню, поставлену на світловий восьмерик середхрестя нави.

На захід від церкви розташована деревяна одноярусна квадратова дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом. Біля неї звели нову муровану дзвіницю.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор