Лавриків
Церква Різдва Пр. Богородиці 1769
Церква на карті.   Фото 3. 07. 2008.
Відомо, що у 1578 році в селі вже існувала церква. Існують згадки XVII-XVIII ст. про монастир в урочищі Черчики поруч із селом. Теперішня дерев`яна церква збудована у 1769 році, як свідчить напис на одвірку західних дверей в присінок. В пізніші часи неодноразово ремонтувалася. Під час одного з ремонтів добудовано до бабинця присінок, в який переставлено первісні одвірки, а до вівтаря з півночі - велику прямокутну захристію. У 1990-1996 рр. сільська громада недалеко на захід від старої спорудила нову муровану церкву. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Деревяна церква розташована у південній частині села, біля дороги, на цвинтарі. Прицерковна територія зі сторони вулиці обмежена цегляним муром. Вхід до неї з півночі через деревяні ворота накриті чотирисхилим дахом на стовпах. Тризрубна триверха будівля складається з великої квадратової нави, меншого прямокутного бабинця з заходу і меншого гранчастого вівтаря зі сходу. До нього з обидвох сторін прибудовані захристії, південна з яких поєднана з присінком при південній стіні нави.

Церкву оточує піддашшя, оперте на великі випусти вінців зрубів, перерване в місці прилягання присінку та ризниць. Стіни церкви шальовані вертикально і горизонтально дошками, вікна різних форм. Вищий зруб четверика надопасання нави через вітрила переходить у світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею, завершеною ліхтарем з маківкою. Подібні бані на світлових восьмериках (над вівтарем - сліпий восьмерик) вінчають нижчі зруби надопасання вівтаря і бабинця. Присінок вкритий великим трисхилим дахом.

На захід знаходиться сучасна церкві висока деревяна триярусна стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом. На північ від церкви стоїть невелика деревяна капличка, біля неї - дерев`яний хрест, на якому прикріплена оригінальна річ - маленька зашклена капличка, всередині котрої побачите вирізьблені символічну церкву, ангелів, хрест з розп`яттям і навіть пальми.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Церква і дзвіниця з півночі.  Фото з www.karpaty.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото з www.karpaty.info