Орявчик
Церква Богоявлення Господнього 1862
Церква на карті.  Фото 15. 08. 2011
Горішню церкву (св. ап. єв. Луки?) в Орявчику збудував у 1862 р. майстер Стефан Косилович, очевидно, на місці давнішої.

Церкву побачите на схилі гори, над потоком, на цвинтарі. Тризрубна триверха бойківського типу. Як і долішній храм орієнтована вівтарем на північний-схід. Незвично, що вівтар квадратової форми не має прибудованої ризниці. А ось до бабинця прибудували рівноширокий зашклений ганок. Будівля оточена піддашям.

Стіни під ним складаються з відкритого зрубу (стіни ганку вертикально шальовані дошками з лиштвами), над піддашям четверик і перший восьмерик вертикально шальовані дошками, вище - оббиті бляхою. Ймовірно, залізом оббили за незалежної України. Вікна у церкві настільки маленькі, що, мабуть, і в сонячну погоду в середині напівтемно.

Символічні віконні отвори влаштовані у стінах другого знизу восьмерика нави. Її завершує верх на п'ять заломів, над вівтарем три заломи, над бабинцем - чотири. На осі церкви вище неї з південно-західної сторони стоїть цікава дерев'яна триярусна дзвіниця. На надпоріжнику її дверей видно дату "1801".

Цікаво, що у стіні першого ярусу є вікно, другий ярус ширший за попередній і має арочні голосники по периметру, а третій ярус, як інші, квадратовий у плані, але вужчий другого, ще й накритий широким восьмибічним верхом з ліхтарем та маківкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Очевидно, це - 1980-і роки.  Фото з www.about-ukraine.com
1930-і рр. Фото з "Українські деревляні церкви", М. Драган
Вигляд здалека в 1910-х рр. Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор