Башківці
Церква Св. Арх. Михайла 1704
Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Збережена церква в Башківцях постала 1704 року коштом парафіян. Часто помилково вказують 1635 рік будови. Церква була філіяльною до парафіяльної в селі Тилявка. Башковецька церква грунтовно ремонтована у 1875 році: влаштували новий кам'яний фундамент, замінили старі підвалини новими, відбудована вівтарна частина, ризниця, перебудований купол, його, як і дахи церкви покрили бляхою, всі зовнішні стіни ошалювали дошками.

У 1881 році всередині помальвана масляними фарбами, а через два роки також зовні. При церкві(?) стояла міцна дзвіниця, зведена 1854 року. Сьогодні пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні православної громади московського патріархату.

Стоїть на терасі стрімкого схилу, в оточенні дерев, біля цвинтаря, на північній околиці села. Церква тризрубна, причому зруби бабинця і нави практично однакової ширини, до бабинця з заходу прибудований дещо вужчий немалий присінок. З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Зовні церква відремонтована. З заходу від церкви, навпроти входу до неї, розташована дерев'яна двоярусна дзвіниця, яка в цоколі, має, ймовірно, господарське приміщення.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Загальний вигляд дзвіниці і церкви.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

Фрагмент інтер'єру церкви.   Фото 2012 р., Володимир Кострич з www.panoramio.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор