Сокілець
Церква Покрови Пр. Богородиці 1635
Церква на карті.   Фото 25. 11. 2017 р., Ігор Пунда.
Церква в цьому селі справді дуже стара - її збудували: за одними даними в 1635 році, за іншими - в 1681 році (цей рік видряпаний на одному з каменів фундаменту). На місці існуючої церкви давно стояла монастирська святиня (монастир був заснований в 1609 році), яку разом з монастирем знищили татари.

Завдяки коштам Брацлавського воєводи Яна Потоцького на місці попередньої збудували з дерева церкву, якою сьогодні користуються парафіяни громади УАПЦ. Будівля відремонтована в кінці 1980-х рр. або на початку 1990-х рр., очевидно, коли її відкрили для богослужінь. Чудовий шестиярусний іконостас, виготовлений оо. василиянами, походить з 1723 року (кажуть, дату виявили під намісною іконою Святого Миколая).

Місце розташування тризрубної безверхої церкви незвичайне - на залісненому схилі правого берега р. Стрипа, на околиці села. Прицерковна територія зберегла кам'яну огорожу. Церква може зацікавити з двох причин: вона не має ніяких прибудов, а маленькі прямокутні віконечка в стінах нагадують бійниці. Під широким опасанням можна сховатися під час дощу і доторкнутися до голих, потрісканих від часу брусів зрубу. Цікаво, що муровано-деревяна двоярусна дзвіниця з трьома дзвонами тепер опинилася через дорогу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бучацький
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З протилежної сторони.  Фото 25. 11. 2017 р., Ігор Пунда.