Довге
Церква Св. Івана Богослова 1704
Церква на карті.   Фото 1. 12. 2017 року, Ігор Пунда.
Дерев'яна церква з Довгого походить з 1704 року. За іншими даними це - 1793 рік. Не відомо чи була чинною в совєтський період. Біля церкви збережені надмогильні хрести з початку ХІХ ст. Пам"ятка архітектури місцевого значення сьогодні не чинна.

Розташовується в центрі Довгого, відразу з північного сходу від нового мурованого храму. Стара церква за конструкцією тридільна безверха. Її вівтар орієнтований до південного сходу. До вівтаря по осі церкви прибудували захристію, а до неї з півночі додали ще й немалу дерев'яну прибудову, стіна якої є біля старого кам'яного хреста. До бабинця ведуть два входи, на другому ярусі, ймовірно, є хори.

Дзвіниця мурована двоярусна, стоїть ліворуч від входу на прицерковну територію. У дзвіниці висить щонайменше один старий дзвін. Біля церкви можна було побачити кам'яну плиту, на якій з нагоди 300-ліття церкви (святкували у 2004 р.) викарбували прізвища дев'яти священиків і одинадцяти сотрудників, що служили в цій церкві.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Теребовлянський
район
___

Тернопільська
область
___

Вид зі сторони вівтаря.  Фото 1. 12. 2017 року, Ігор Пунда.
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................