Сигловате
Церква Преображення Господнього 1937
Православна громада, яка виникла в селі у 1936 р., на грунті, подарованому мешканцем села Михайлом Бобуркою, звела у 1937 р. церкву, за зразком православної церкви в Яблінці Вижній. Іконостас столярної роботи малював перший священик о. Андрій Петришин. З 1961 по 1989 р. церква зачиненою. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Знаходиться посеред села на рівній ділянці. Дерев'яна триверха будівля бойківського типу. Це найпізніший зразок бойківської церкви. Цікаво, що на Лемківщині, новоутворені православні громади зводили храми на зразок давніх, лемківського типу. Відмінністю місцевої церкви є те, що вона не зрубної, а стовпової конструкції. Складається з трьох квадратових у плані об'ємів, розташованих по осі схід-захід.

Ширша нава вкрита пірамідальним наметовим верхом. з двома заломами, бабинець і вівтар мають такі ж верхи з одним заломом. З півдня до вівтаря прилягає невелика ризниця. У верху над бабинцем первісно розміщувалася дзвіниця. Оточує церкву вузьке піддашшя, оперте на приставлені кронштейни. Всі стіни були вертикально ошальовані дошками (як видно, згодом їх покрили пластиковою вагонкою - моя прим.).

На північний захід від церкви, при сільській дорозі у 2002-2003 рр. поставлена нова, квадратова в плані, чотириярусна дзвіниця. Четвертий, шестигранний ярус з голосниковими отворами вкритий цибулястою банею. Стіни дзвіниці оббиті пластиковою вагонкою. З заходу церкви, навпроти входу, на початку 1990-х рр. зведено восьмибічну в плані каплицю, вкриту восьмибічним стіжком.  

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор