Лісове
Церква Св. Івана Хрестителя 1936
Церква на карті.   Фото 29.03.2011.
Дерев'яна церква збудована у 1793 р., під час воєнних дій Першої світової війни була пошкоджена, відбудована зусиллями мешканців села в 1922 році. Церква в користуванні громади УАПЦ(?).

Знаходиться у південній частині села, на рівній ділянці, біля нової мурованої церкви. Тризрубна, одноверха, на дубових підвалинах на мурованому фундаменті. Складається з прямокутної в плані нави, до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар з прямокутною мурованою і тинькованою ризницею з півночі, а з заходу - вужчий прямокутний бабинець, видовжений після розбудови і об'єднання з присінком. Церкву опоясує піддашшя на випустах вінців зрубів.

Стіни надопасання нави шальовані вертикально дошками і лиштвами, стіни восьмерика обшиті гофрованою бляхою, решта стін тиньковані розчином. Наву вінчає велика баня на сліпому восьмерику, завершена ажурним ліхтарем з маківкою. Триярусний іконостас з різьбленими царськими вратами походить з 1989 р. На північний захід від церкви розташована нова мурована дзвіниця з початку 1990-х рр., з арками на три дзвони в другому ярусі. 

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор