Сидорівка
Церква Св. Дмитра 1844
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2017, Андрій Сенько.
Церква зведена у 1844 році (за іншими даними у 1861 р.). Очевидно, існуючий вигляд отримала після перебудови у 1926 р. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Розташована в центрі села, при дорозі. Хрещата одноверха церква, до нави якої з півночі та півдня прибудовані бокові рамена (південне - довше), зі сходу вівтар, до якого також зі сходу прилягає рівноширока захристія, а з заходу - бабинець, до якого по осі прилягає вужчий присінок. Стіни будівлі переважно шальовані вертикально дошками.

Гребінь двосхилого даху нави завершує невеликий світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею, яку вінчають ліхтар з маківкою. Менші ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях дахів бабинця, бокових рамен та вівтаря. На захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита наметовим дахом. На південь від церкви розташований цвинтар.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 4. 05. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор