Тишиця
Церква Успіння Пр. Богородиці 1861
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

Церква на карті.  Фото 29. 09. 2008
Дерев'яний храм видно на під`їзді до населеного пункту. Відомо, що в селі існував василиянський монастир, ліквідований у 1744-1753 рр. Давніша дерев`яна церква була збудована у XVII ст. У 1881 році на її місці зведено існуючу дерев`яну будівлю. У 1892 році церкву розмалював маляр Домбровський, про що свідчить напис на балюстраді хорів. Зачинена у 1959 - 1962 рр.

У 1962 році загорілася під час бурі від блискавки, а мешканці, які згасили вогонь, відновили її і не дали більше зачинити. Пам'ятка архітектури національного значення. Класичний тризрубний, триверхий храм на кам`яному фундаменті. Відразу впадає у вічі, що будівля зовні знаходиться в чудовому стані. Оточена піддашшям, з північної сторони до вівтаря прибудована ризниця.

Практично усі зовнішні стіни покриті фарбованими вузькими дошками, які нагадують гонтове покриття. Південну стіну нави прикрашає напів стертий образ Ісуса. Світловий восьмерик нави накритий високою, дзвоноподібної форми банею, з ліхтарем і маківкою. Над вівтарем і навою влаштовані сліпі восьмерики, накриті банями меншого розміру, з ліхтарями і маківками.

На північний-захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита шатровим верхом. У південно-східному куті церковного подвір`я стоїть мурована каплиця. Храм з трьох сторін заступають високі дерева, які заваджають повністю його зафіксувати.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква і її план у 1980-х рр. З "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор