Свидниця
Церква Різдва Пр. Богородиці 1880
Церква на карті.  Фото 4. 09. 2016, Юрій Клименко з www.uk.wikipedia.org.
Вперше церква у Свидниці згадується у 1578 році. У 1801 році ще існувала стара церква св. Миколи, яка після ремонту перебувала в задовільному стані. У 1776 році вона отримала привілей від Маріанни Терези з Даниловичів Потоцької, власниці села. В інвентарі 1839 року ця ж церква вже названа Успення Пр. Богородиці.

В 1880 році коштом місцевої громади і старанням отця С. Балька поставлену існуючу сьогодні церкву, тими ж майстрами і за тим же проектом, що і церкву в сусідній Коханівці. Найбільша різниця між згаданими церквами - їх орієнтація відносно сторін світу: у Свидниці вона класична - схід-захід, а в Коханівці північ-південь. Свидницька церква після війни була зачинена з 1961 по 1989 роки. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі прикордонного села, на підвищенні, біля роздоріжжя. Тризрубна, одноверха будівля. Гранчастий вівтар з прибудованими ризницями, ширша квадратова нава і вужчий бабинець розміщені по осі схід-захід. Над входом до бабинця влаштований двосхилий дашок на деревяних стовпах. Стіни церкви оббиті пластиком.

Нава вкрита дзвонястою банею, яку вінчає високий ліхтар з маківкою. Гребені двосхилого причілкового даху бабинця і п'ятисхилого вівтаря вінчають різних розмірів ліхтарі з маківками (перероблені в 2010-х роках). На захід від церкви розташована стінна мурована надбрамна дзвіниця. На фото з 1996 року можна побачити дзвіницю (очевидно, муровано-дерев`яну), яка стояла на південь від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До ремонту.  Фото 28. 03. 2008.