Макунів
Церква Св. Данила Стовпника 1880
Церква на карті.  Фото 14. 05. 2008
Дерев`яна церква, оточена деревами, стоїть у долині Макунова. На фоні зелені дерев і жовтого килима з квітів, храм здалека виглядає справді мальовничо. Найдавніші відомості про місцеву парафіяльну церкву походять з 1511 року. Попередниця теперішньої була зведена на поч. XVIII ст. У 1781 році вона отримала привілей від дідича села Йосифа Спенчинського.

У 1880 році постала існуюча церква, яку посвятили 15 жовтня 1881 року. По другій світовій війні не була зачиненою. Типова тризрубна, оточена піддашшям будівля, у якої до видовженого гранчастого вівтаря прибудовані маленькі ризниці, а до бабинця - присінок. Світловий восьмерик нави накритий великою банею з ліхтарем і маківкою. Двосхилі дахи бабинця та вівтаря завершують восьмибічні вежі з маківками. На південний-захід від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим верхом.

Як видно з фото, зовнішні стіни храму покривають дерев`яною вагонкою. Будівля виглядає цікаво, адже одночасно можна побачити старе і нове покриття. Мабуть, з бляшаним покриттям дахів також щось будуть робити. Дивно, що для церкви, яка не стоїть серед забудови, виділили невелике за площею подвір`я. Оскільки храм за розмірами доволі великий, тому його важко повністю зафіксувати.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор