Станіславчик
Церква Св. Арх. Михайла 1799
Церква на карті.   Фото 4.03.2010.
Згідно інвентарів церква збудована 1799 року (також в присінку була ікона Собору св. арх. Михайла з датою "1799"). У 1877 році ремонтована, а в 1881 р. гонтові покриття бані, дахів та піддашшя замінили бляхою. В міжвоєнний період проект нової церкви (нереалізований) виконав архітект Євген Нагірний. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церква розташована в центрі Станіславчика, на рівній ділянці біля правого берега р.Стир. Тризрубна одноверха, розвернена вівтарем на південний-схід. Наву завершує світловий, оббитий бляхою восьмерик, вкритий банею зі світловим ліхтарем, увінчаним маківкою. Бабинець і прибудований до нього з заходу присінок з відкритим ганком на чотирьох різьблених колонах, вкриті двосхилими дахами, вівтар - трисхилим. До вівтаря з півночі прилягає прибудована ризниця, схована під опасанням, що оточує церкву. Опасання оперте на стовпи.

Стіни підопасання відкриті, надопасання, ризниці та присінку - шальовані вертикально дошками і лиштвами (у стінах видно багаточисельні, закриті бляхою отвори від куль з воєнного часу - такі ж бачив у стінах церкви села Літовище). Вхід до церкви з бічних (головні арочної форми зачинені) дверей присінку і нави по цій же стороні. Бароковий чотириярусний іконостас грубо перемальований у 1970-х рр. На південний схід від церкви знаходиться дерев'яна, двоярусна дзвіниця з 1877 р., завершена шоломовою банею на пірамідальному даху.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор