Дітківці
Церква Св. Арх. Михайла 1877
Церква на карті.   Фото 29.03.2011.
Попередня деревяна церква згоріла від блискавки в 1796 р. У 1811 р. була поставлена серед цвинтаря деревяна каплиця у формі невеликого латинського костелу, без іконостасу. Щойно в 1877 р., як свідчить напис на північно-східному випусті нави: "Та церква поставлена року 1877", збудована нова дерев'яна. До 1939 р. її покровителями були спадкоємці Юлії Марії Радзейовської. Під час Другої світової війни баня церкви була розбита, а під час ремонту 1950-х рр. була зменшена її висота, що порушило пропорції архітектури споруди. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в  центрі приміського до містечка  Бродів села, на цвинтарі. Хрещата в плані, з прямокутними вівтарем, бабинцем та боковими раменами. До вівтаря зі сходу прибудована прямокутна ризниця. Церкву оточує широке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубу. Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - вертикально шальовані дошками, восьмерика - дошками з лиштвами.

Перед входом з заходу влаштований відкритий ганок, опертий на шість колон. Бічний вхід до церкви знаходиться у західній стіні південного рамена нави. Наву на світловому восьмерику завершує баня з прозорим ліхтарем та маківкою. Іконостас ХІХ ст. На південний захід від церкви розташована дерев'яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.

На північ від церкви можна побачити могилу з написом: "о. ИГНАТИЙ ГУДИМА Борец за воссоединение галичан с Русской православной церковью, узник австрийских тюрем и концлагеря Талергоф. Убит в 1944 на 62 году жизни немецкими фашистами в родном селе Дитковцах". На схід від церкви кадається у вічі великий гранітний пам'ятник протоієрею Юрію Бешлею (1962-2001).

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор