Соколя
Церква Прсв. Тройці 1882
Церква на карті.   Фото 21.10.2008.
Церква в Соколі (не плутати з іншою Соколею) збудована в 1882 році, очевидно, на місці попередньої, на добровільні пожертви парафіян. До 1939 року її покровителем була акційна спілка "Ойкос" зі Львова. Після другої світової війни, за словами мешканців села, постійно діюча. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована на південно східній околиці села, біля забудови, на рівній ділянці. Тризрубна триверха будівля на кам`яному фундаменті розмірами 16 м. х 9 м. у якої зруб нави ширший, а зруби бабинця та вівтаря вужчі. До вівтаря з півночі прибудована ризниця., а над входом до бабинця на чотирьох деревяних стовпах влаштований двосхилий дашок, який розриває піддашшя, що оточує церкву. Стіни підопасання вертикально шальовані дошками, надопасання оббиті бляхою.

У 2008 році проводився зовнішній ремонт будівлі. Майстри розказали, що стіни церкви мають оббивати пластиком. Серед старої, зірваної з куполів бляхи я побачив фабричний штамп з написом на польській мові (подаю переклад): "Цинковня Королівська Гута БЕДЗІН підрозділ цинкового виробництва. НАЙКРАЩА ЯКІСТЬ". Бані (над навою більша) з ліхтарями та маківками посаджені на три сліпі восьмерики над кожним зрубом будівлі. Іконостас походить з 1889 року, різьблений, золочений, мальований Йосифом Сидоровичем, у вівтарі образ "Розп`яття" пензля Теофіла Копистинського. На південний захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна дзвіниця з 1883 року.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор