Грусятичі
Церква Св. Миколи 1882
Церква на карті.   Фото 21.03.2008.
Вперше про церкву написано у податковому реєстрі від 1578 року. Церковний візитатор у 1743 році зауважив, що місцева церква св. Миколая збудована з дозволу пана старости Свіцького. Наступна візитація відбулася через вісімнадцять років. Тоді було зазначено, що в селі стоїть нова триверха церква збудована у 1756 році з смерекового дерева. У 1806 році у ній встановили новий вівтар св. Пантелеймона. Через двадцять років церкву грунтовно відремонтували і заново оббили гонтом. На жаль, у 1858 році вона згоріла. Восени 1878 року в Ходорівському деканаті з архиєрейською візитацією побував митрополит Йосиф Сембратович.

Мабуть, після цього село отримало поштовх до спорудження нової церкви. У 1882 році будівельний комітет збудував нову дерев`яну церкву св. Миколая. Про не буденну подію сьогодні нагадує пам`ятна дошка на стіні біля входу до церкви: "Церков сія создана року 1882 за старанієм священника Іоанна Войнаровського дідича Едварда Очосальського началника громади Андрія Могили провизоров Прокопа Лютый Максима Городнякъ и Теодора Турчынъ". У 1962 році церкву перекрили, бо протікав дах. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована на південній околиці села, на пологому схилі, біля цвинтара. Зведена на кам'яному фундаменті, тризрубна триверха. Квадратові в плані бабинець та вівтар прилягають з заходу та сходу до ширшої нави. До вівтаря симетрично прибудовані ризниці. Церкву опоясує піддашшя. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками, над опасанням - дошками і лиштвами. У південній стіні нави - бічний вхід, який порушив ідеальну симетричність будівлі. Її завершують три восьмерики (над навою більший, світловий), вкриті наметовими верхами з ліхтарями та маківками. На захід від церкви, на її осі, збереглася деревяна триярусна дзвіниця сучасна церкві, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор