Городищенське
Церква Св. Арх. Михайла 1889
Церква на карті.   Фото 11.05.2009.
Найраніше про місцеву церкву згадано в акті візитації від 1743 р., де вказано, що парохом тут від 1729 р. був о. Дмитро Юревич. Парафіян на той час було тільки 53 родини. В селі стояла нова, ще не докінчена повністю церква св. арх. Михайла, біля якої була дзвіниця з чотирма дзвонами. На початку 1880-х рр. церква св. арх. Михайла вже вважалася дочірньою до церкви в селі Отиневичі.

Існуюча дерев`яна церква в Городищі Цетнарському (стара назва села) була збудована у 1888 р. (або у 1889 р.). В роки першої світової війни австрійці забрали тут три дзвони на переплавку для військових потреб (такі конфіскації робила пізніше окупаційна російська армія, а також німецька армія в роки другої світової війни). У 1901 р. в селі було 592 греко-католики, а в 1936 р. - 910. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стоїть посеред села, на пологому схилі, близько забудови. За конструкцією тризрубна триверха. Складається з ширшої нави, до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар, а з заходу - вужчий бабинець. До вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, а зі сходу - рівноширока прибудова. Церкву оточує широке піддашшя на випустах вінців зрубів. Стіни під опасанням шальовані вертикально дошками (біля входу до бабинця оббиті пластиком), над опасанням - дошками і лиштвами.

Бічний вхід знаходиться у південній стіні нави. Ліхтар з маківкою вінчає наметовий верх, який на високому світловому восьмерику завершує наву. Над бабинцем та вівтарем влаштовані низькі восьмерики, також завершені нижчими наметовими верхами. На північний захід від церкви збереглася дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним наметовим дахом. На прицерковній території поставили пам`ятний хрест на місці попередньої дерев`яної церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор