Боберка
Церква Положення Пояса Пр. Богородиці 1914
Привілеєм виданим краківським воєводою і перемиським старостою Петром Кмітом, у 1537 р. засноване село і наданий лан грунту на церкву. Податковий реєстр з 1640 р. відзначає, що місцевий священниккористується цим ланом. За переказами, давня церква стояла вище за дорогою. Попередня сучасної церкви постала у 1725 р. (за іншими даними - у 1729 р.) на новому місці.

Це була тризрубна двоверха церква бойківського типу. В 1914 р. навколо цієї церкви збудовано нову дерев'яну, а її - розібрано. За місцевими переказами, будували церкву ті ж майстри, що й у Лютовиськах (мав би то бути Олекса Марків, але документального підтвердження не збереглося). З 1960 по 1989 рр. церква стояла зачинена, у 1970 р. була пограбована. Відкриту для богослужінь церкву переосвячено на Положення ризи Пр. Богородиці. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Долішня церква розташована на пагорбі посеред села, на цвинтарі. Дерев'яна хрещата будівля в неоукраїнському стилі, зведена на мурованому з каменю цоколі. До квадратової нави з півдня і півночі прилягають укорочені бічні рамена, зі сходу - гранчастий вівтар, а з заходу - прямокутний бабинець. По обидва боки вівтаря розташовані прямокутні захристії. Зовнішній відкритий ганок при бабинці перетворений в засклену веранду.

"Стіни підопасання по ремонті вертикально оббили дерев'яною вагонкою по брусах зрубу, стіни надопасання оббиті дошками з лиштвами" - моє доповнення. Вінчають наву, вівтар і бабинець на високих світлових восьмериках наметові бані, завершені сліпими ліхтарями з маківками. Ще дві маківки встановлені на п'ятисхилих дахах бічних рамен.

Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. На південь від церкви розташована мурована двоярусна, восьмибічна в плані, дзвіниця, зведена у 2002 р. на місці давнішої дерев'яної.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото 2009 р., автор Natka з www.turka-ua.net
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор