Фото церкви, очевидно, після 1990 р. З www.orthodox-lviv.narod.ru.
Вид на іконостас. Фото 2. 07. 2012, Богдан Гринишин (Канада).
Вигляд у 1930-х роках. З "Українські деревляні церкви" М. Драган
Ще не всі дахи під новими гонтами. Фото 9. 06. 2013, Ігор Пунда.
Рисунок церкви і дзвіниці. Автор Карл Раабенгофер, 6 серпня 1918 р. з www.zbruc.eu
Завдяки історії парафії Покрови Пр. Богородиці у сусідньому селі Баня-Лисовицька відомо, що дерев`яна церква в Лисовичах датована 1712 роком (дані з настінної охоронної таблиці).

Правда, більш достовірною датою зведення існуючої деревяної церкви вважається 1755 рік. Кажуть, що дерево на будівництво церкви дала місцева поміщиця. Дзвіницю збудували надбрамною.

Під час ремонту 1975 року, знайшли Антимінс 1710 року, тому, можливо, що церква постала раніше або ж Антимінс походить з попередньої дерев'яної церкви.

Очевидно, що після другої світової війни церква не була зачинена, адже у 1974 році прот. В. Путятицький прийняв діючу парафію у селі Лисовичі від свого попередника о. Петра Кишки. Протягом 1975-1978 рр. провели зовнішній і внутрішній ремонти церкви, підключили до неї електроенергію.

На початку 1990-х рр. на одвірках вхідних дверей до церкви було видно сильно пошкоджене зображення Юрія Змієборця. 22 січня 2012 р. у селі святкували 300 років дерев'яній церкві.

Сьогодні її вважають найстарішою серед діючих(?) дерев'яних церков на Стрийщині (серед недіючих найстаріша у Стрілкові). З 2012 (або 2013 р.) почали ремонт гонтової покрівлі. Церква в користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована в південно східній частині Лисович, на рівній ділянці, за 30 м. на південь від мурованого храму св. Дмитрія. Стара церква тризрубна триверха, на дубових підвалинах.

Складається з ширшого квадратового зрубу нави і вужчих гранчастого вівтаря і майже квадратового бабинця. До нього з заходу прибудований рівноширокий присінок, а до вівтаря з півдня - ризниця. Церкву оточує піддашшя на випустах вінців зрубів.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками, у стінах нави влаштовані по два вертикальні бруси жорсткості. Всі три зруби завершують четверики з одним заломом, на які поставлені восьмерики (над навою більший) вкриті пірамідальними верхами, які вінчають маківки.

Найприємніший факт - усі покриття дахів гонтові! Дерев'яна триярусна квадратова дзвіниця (ремонтована на поч. 2010-х рр.), вкрита пірамідальним наметом знаходиться на захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Лисовичі
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Богоявлення Господнього 1755 (1712)
Фото 05. 2014 р., Ірина Кічатова.