Тершаків
Церква Різдва Пр. Богородиці 1924
Церква на карті.   Фото 1.05.2008.
Попередниця існуючої церкви, також дерев`яна, у документах від 1803 року згадується як така, що грозить заваленням. У 1924 році майстром Шубою з села Гонятичі (сьогодні Миколаївського р-ну) поставлена існуюча церква. У період з 1960 по 1989 рр. стояла зачиненою. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Село (а реально - хутір), до якого веде єдина дорога з села Монастирець. Церква знаходиться на невисокому підвищенні північно західної околиці Тершакова, в оточенні дерев, менше аніж за 200 м. від правого берега Дністра. Тризрубна одноверха. Складається з гранчастого вівтаря, до якого з обидвох сторін прилягають ризниці, ширшої нави і вужчого бабинця, до якого по осі прибудований маленький присінок. Він і ризниці розривають піддашшя, що оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів.

Стіни під опасанням з відкритого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками. Крім головного входу до присінку існує бічний в південній стіні нави. Її завершує світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею, увінчаною ліхтарем і маківкою. На захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним верхом. На прицерковному подвір`ї збереглися декілька кам`яних хрестів.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор