Риків
Церква Преображення Господнього 1863
Вперше церква згадується у податковому реєстрі 1565-1566 рр. Попередня деревяна церква, збудована на початку XVIII ст., простояла до середини XIX ст. У 1863 р. (за іншими даними - 1850 р.) збудована нова деревяна церква. Майстром її був місцевий господар Теодор (Федір) Сьомбак.

Відновлювалася у 1913 р. З 1961 по 1989 р. стояла зачиненою. Після відкриття храму для богослужінь переосвячена на церкву Преображення Господнього (попередня назва Св. архангела Михайла - моє доповнення). Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Церква стоїть на цвинтарі, на вершині високої гори, на мисі, утвореному рікою Завадкою і потоком. Струнка будівля бойківського типу - тризрубна, триверха. Квадратові зруби (нава ширша) вінчають восьмибічні верхи, вкриті грушастими банями з ліхтарями і маківками. Верх над навою має чотири заломи, а над вівтарем і бабинцем - по три.

Оточує церкву широке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. З заходу до бабинця під піддашшям прилягає прибудований засклений ганок. До вівтаря з півночі прилягає невелика прямокутна ризниця. Стіни підопасання ошальовані вертикально пластмасовою вагонкою, надопасання і заломів - вкриті бляхою. (По ремонті замість деревяних встановили металопластикові вікна - моє доповнення).

Під піддашшям на південній стіні підвішений дзвін. Чотириярусний іконостас рядової побудови, ХІХ ст., перемальований. (Недалеко вівтаря церкви збудували муровану з білої цегли двоярусну накриту низьким чотирибічним верхом з ліхтарем та маківкою дзвіницю, копія якої знаходиться біля церкви у с.Межигір'я на Турківщині - моє доповнення).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор