Рибник
Церква Вознесіння Господнього 1864
Церква на карті.   Фото 12.05.2011.
У XVII ст. недалеко від села у присілку Брюховиці існував монастир, монахи якого займалися виготовленням гонтів. В середині першої половини XVIII ст. після його пожежі, дідич з Кропивника Нагуйовський спровадив монахів до Рибника, який почав забудовувати, і поселив їх біля дороги на горбку, при впадінні р. Рибника в р. Стрий. Його коштом було збудовано муровані монастирські приміщення і перенесено з Кропивника стару дерев'яну церкву.

З часом монастир прийшов в упадок, і з того каменю парафіяни виставили плебанію. У 1753 р. священник Кратович обновив головний вівтар. Та церква поступово занепадала так, що у 1851-1855 рр. отець Стецула був змушений покрити зігнилий дах соломою. На місці церкви, що завалилась, у 1864 р. виставлено нову. У 1891 р. відновлено іконостас і прикрашено церкву всередині. Перед 1909 р. зведено нову дерев'яну дзвінницю.

Церква у Рибнику знаходиться на схилі вище дороги, біля повороту до села Довге. Будівля дводільна, безверха, стоїть на кам'яному підмурівку. До вівтаря, який орієнтований на північний-схід, від заходу прибудована ризниця, а з протилежної сторони поставили муроване приміщення, очевидно, котельню (з даху виходить високий комин). До церкви ведуть двоє дверей - з півдня та сходу. Святиня оточена піддашям. На причілку нави є велике зображення Вознесення.

На жаль, після останнього ремонту "під євро" стіни будівлі повністю покрили пластиковою вагонкою (раніше були вертикально шальовані дошками з лиштвами), вікна також замінили пластиковими (подібно як у звичайній хаті), тільки двері залишилися дерев'яні. Гребінь даху нави увінчують дві маківки, над вівтарем і ризницею - по одній. На захід від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвінниця, стіни якої покриті пластиком, накрита пірамідальним дахом. Напроти входу до святині поставили фігуру Пр. Богородиці, на північ від церкви збереглися нечисленні могили. На одній з них напис: "Тут спочиває парох Рибника о. ІГНАТІЙ ШИХ *18.ХІ.1877 - +1.IV.1944. Просить о молитву. Вічная пам'ять".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна