Грималівка
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1934
Церква на карті.   Фото 21.08.2010.
Про будову існуючої церкви свідчить таблиця на південній стіні бабинця під хорами: "Цей храм збудовано за ініціативою і старанням о. Маріяна Плешкевича, пароха Щурович, при допомозі брацтва, сестричества і всіх вірних села Грималівки в роках 1932-1934. Братчики: Чернихівський Іван, Козак Михайло, Стручинський Филимон, Михальчук Клим, Войтович Федір. Сестриці: Татіянна Михальчук, Козак Галина, Батійовська Анастазія. Брат. Головацький Іван, Михальчук Федір, Варава Микола, Юстин Михальчук.". Церкву будував Осип Літовінський.

Таблиця на північній стіні свідчить: "Храм цей помальовано в нутрі і на зовні за ініціативою настоятеля церкви о. Тимчишина Ярослава пароха села Щурович та старанням брацтва і сестриць і всіх вірних села Грималівки в роках 1957 - 1958". Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Розташована у селі, при дорозі, на рівній ділянці. Складається з прямокутної нави, прибудованого зі сходу гранчастого вівтаря з ризницями (північна добудована у 1992 р.) і присінку при західній стіні нави. До ремонту в 2000-х рр. стіни були вертикально шальовані дошками і лиштвами, сьогодні - оббиті пластиком (як, наприклад, церкви села Бордуляки). На початку 2010-х рр. вікна замінили на пластикові.

Над навою здіймається чотиригранна зрізана піраміда, завершена ліхтарем з маківкою. Іконостас 1993 р. Стінопис в інтер'єрі церкви іноді підписаний, наприклад: "Цей образ жертвувала на хвалу Божу Ксеня Татарчук". В південно західній частині прицерковної території знаходиться мурована стінна дзвіниця з арками на два дзвони. В іншому кутку території збереглася деревяна капличка, стіни якої також оббили пластиком.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас весною 2012 року.    Фото Ярослава Батийовського.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор