Полоничі
Церква Св. Арх. Михайла XVIII ст.
Церква на карті.   Фото 30.07.2008.
Згідно з церковними записами та розповідями старожилів села Полоничі, перша церква (деревяна) була зведена у 1726 році з розібраної(?) старої церкви, яку було куплено в селі Старий Яричів. У травні 1895 р. через пожежу і сильний вітер згоріло 48 господарств, приборство і церква з дзвіницею. Отець Єзерський, який в тому часі був настоятелем, звернувся з проханням до отця і громади села Новосілки і Лісок, котрі мали спільну деревяну церкву, яка на цей час була капличкою (власне у якій служив  о. Маркіян Шашкевич), щоб передали її до Полонич.

Новосілківська громада погодилася передати церкву безкоштовно, а громада с.Лісок попросила 400 золотих. І в червні місяці 1895 р. з допомогою громади села Задвір’я і села Підлісок церкву перенесли до Полонич. А новосілчани ще у 1893 р. збудували нову велику дерев`яну церкву за проектом архітектора Василя Нагірного. Полоницька церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована скраю центру села, біля забудови, на південь від нового мурованого храму. Приземиста, видовжена, тризрубна, одноверха церква. Складається з квадратової в плані нави, до якої зі ссходу прилягає рівноширокий вівтар з прибудованою також зі сходу рівноширокою захристією, а з заходу - бабинець. На стінах нави знаходиться вузьке піддашшя, яке переходить у трисхилий дах бабинця. Стіни підопасання і вівтаря вертикально шальовані дошками і лиштвами. Наву завершує світловий четверик, вкритий пірамідільним дахом, який вінчає ліхтар з маківкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор