Лісок
Церква Собору Пр. Богородиці 1903
Церква на карті.   Фото 20.06.2008.
Церква в Ліску (село з такою ж назвою існує в Яворівському районі) збудована в 1903 р., очевидно, замість старої деревяної. Існуюча церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована біля центру села, на схилі. Хрещата в плані, одноверха. До квадратової нави з півночі та півдня прилягають прямокутні бокові рамена, з заходу - квадратовий бабинець з прибудованим рівношироким присінком, а зі сходу - вівтар з прибудованими з обох сторін ризницями. Церква оточена вузьким піддашшям.

Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - кожуховані фарбованими гонтами. Середхрестя нави на низькому світловому восьмерику завершує приплюснена шоломова баня, увінчана ліхтарем і маківкою. На південний схід від церкви знаходиться деревяна двоярусна стовпова дзвіниця, нижня частина стін якої по периметру захищена "фартухом".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор