Старий Яричів
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1860
Церква на карті.  Фото 29. 02. 2008
Дерев`яну церкву не потрібно шукати - її побачите біля дороги у центрі села. Збудована на місці попереднього храму, який згорів 20 жовтня 1872 р.(?) Існуюча тризрубна триверха церква збудована майстром Іваном Васеньком. Будівля стоїть на кам`яному фундаменті, до вівтаря симетрично прибудовані ризниці, накрита восьмибічними шатровими дахами, які завершують глухі ліхтарі з маківками.

Оточена широким піддашшям, стіни над яким під час останнього ремонту покрили пластиковою вагонкою. Очевидно, церква мала не зовсім приємний вигляд, адже станом на 2000 р. останній внутрішній ремонт проводили ще у 1984 р., а зовнішній - у 1989 р. Хоч святиня розташована у центрі села, серед житлових будинків, невідомі вандали рано-вранці 20 червня 2006 р. мали намір її спалити.

На щастя, люди вчасно помітили вогонь і швидко загасили його. Обгорів тільки 1 м. квадратний стіни. Кажуть, біля церкви знайшли обгоріле ганчір`я і пляшку із запалювальною сумішшю. Можливо, такий інцидент став наслідком міжрелігійних суперечок у Ст. Яричеві. Подвір`я навколо храму маленьке, але великий плюс - що не має поруч високих дерев, які заваджають зафіксувати будівлю. На північний-захід від неї розташована двоярусна дзвіниця з 1863 р.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

Вид зі сходу в середині 1910-х років.  Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор