Більче
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1885
Церква на карті.  Фото 25. 02. 2008
Дерев`яну церкву знайдете в центрі села, на роздоріжжі. Відомо, що в 1515 р. у Більчому вже була парафіяльна церква. Наступна дерев`яна походила з 1667 р. і проіснувала до 1872 р. У 1885 р. (за іншими даними у 1881 р.) зведено дерев`яний двоверхий храм. Вівтарна частина накрита пірамідальним низьким дахом з глухим ліхтарем і маківкою.

До речі, з восьмерика цього ліхтаря відходить металева димова або вентиляційна труба - такого я ще не зустрічав. З двосхилого даху нави здіймається четверикова вежа, вкрита таким же дахом, який завершений прозорим ліхтарем. До південної та східної стін вівтаря прибудовані ризниці. Найбільше вражає бабинець з величезними арочними вікнами, через які можна заглянути всередину церкви.

Можливо, його прибудували на місці присінку, коли у селі стало більше населення, а церква була одна. Тепер на західній околиці Більчого стоїть ще мурований храм. В північно-західному кутку церковного подвір`я стоїть триярусна, оборонного типу дерев`яна дзвіниця з арковою галереєю, накрита традиційним шатровим дахом. По другій світовій війні святиня була діючою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор