Передільниця
Церква Св. Миколи 1736
Церква на карті.  Фото 26. 12. 2006
Перші відомості про церкву походять з податкового реєстру 1507 року. Згадана вона і у податковому реєстрі 1589 року. На жаль, не вдалося віднайти жодних відомостей про церкву у XVI - XVII ст.

Про дату створення церкви (1736 рік) свідчать різьблені написи на надпоріжниках західних і південних дверей. На західних дверях (в перекладі): "Збудована ця Церква Року Божого 1736 Місяця Травня дня 29". На південних дверях (в перекладі) : "Збудована ця церква Року Божого 1736 Місяця Травня дня 29 за настоятеля Священо Ієрея Теодора Ліщинського Пресвітера Передільницького коштом всієї громади. Того ж року голод був. Року 1736 в день Св. Анни потоп страшний був".

Цю ж дату подають і всі архівні джерела. Майже відразу після зведення церкви її відвідав у 1743 році візитатор, який залищив опис. Дуже цікавим в описі є те, що церква первісно була триверхою. Церкву неодноразово відновлювали. Ймовірно, під час одного з ремонтів початку ХІХ ст. вона перетворилася на одноверху. 1873 року нові ікони для іконостасу та стінопис церкви намалював маляр Ян Андрій Зємба.

Під час ремонту 1901 року до вівтаря з півночі і півдня добудовані ризниці. Грунтовний ремонт здійснила громада у 1957 році, про що свідчить дата на бетонній відмостці. Тоді під церкву підвели бетонний фундамент, всередині у всіх об'ємах влаштували пласкі стелі. У радянський час не діяла від 1962 по 1988 рік. Після відновлення Богослужінь мешканці села здійснили ремонт церкви.

Зведена зі смерекових брусів на дубових підвалинах. "Розміри церкви: 15,4 м. х 9,8 м." - моє доповнення. На захід від церкви розташована стовпова дерев'яна двоярусна дзвіниця з XVIII ст. "Розміри дзвіниці 4,8 м. х 4,8 м." - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2002р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Вигляд у 1908-1914 рр. Фото F. Wilczkowski з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор