Завадка
Церква Св. Арх. Михайла 1901
Церква на карті.  Фото 15. 08. 2011
Місцева церква вперше згадується в документах 1565-1566 рр. Парафія отримала привілей від власника села Миколая з Глембя Черкавського, підтверджений грамотою польського короля Михайла Корибута Вишневецького у 1671 р. Існуюча дерев'яна церква бойківського типу збудована на місці давнішої у 1901 р. В церкві зберігається (зберігалася?) ікона "Христос Вседержитель" пензля маляра Івана Середницького з Риботич.

Церква (сьогодні Преображення Господнього?) стоїть у центрі села, при дорозі, на рівній ділянці. Будівля тризрубна, триверха, на кам'яному фундаменті. Вівтар видовженої гранчастої форми орієнтований на схід. Цікаво, що в його східній стіні нижче опасання, що оточує церкву, є невелике віконечко. Інша цікава річ: вівтар не має прибудованої захристії, а ось до південної стіни нави (не вівтаря!) прибудована п'ятибічна каплиця (чи захристія?), накрита окремим двозаломним верхом.

До бабинця від заходу прилягає вузький рівноширокий присінок, накриття якого суміщене з піддашям. Над входом на піддаші влаштували двосхилий дашок з іконою (Преображення?). Бічний вхід у церкву є у південній стіні нави. На початку 1990-х рр. стіни будівлі над опасанням були суцільно оббиті бляхою. Сьогодні нею покриті усі поверхні верхів (за винятком четверика над навою), інші стіни оббили дерев'яною вагонкою (фігурні випусти вінців зрубу залишили відкритими), тільки стіни бабинця не рухали - вони як і раніше вертикально шальовані дошками з лиштвами.

Верх над навою тризаломний, над бабинцем та вівтарем - двозаломні, оббиті новою цинкованою бляхою, якою закрили маленькі віконечка у восьмериках верхів. На південь від святині розташована деревяна триярусна дзвіниця квадратова у плані, традиційно для цієї частини району накрита восьмибічним верхом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор