Отиневичі
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1896
Церква на карті.   Фото 21.03.2008.
Перша документальна згадка про місцеву церкву походить з 1578 року. У 1743 році в акті парафіяльної візитації зазначено, що церква стоїть стара і обдерта, збудована з дозволу М. Жевуського. У 1762 році в Отиневичах збудували нову триверху церкву Воздвиження Чесного Хреста зі смерекового дерева. Перед 1867 роком у церкві сталася пожежа. Не відомо наскільки постраждала будівля, але через двадцять шість років по тому, 1893 року, громада Отиневич почала будівництво існуючої дерев`яної церкви Воздвиження Чесного Хреста, яке закінчила через три роки.

Про це сповіщає різьблений напис на внутрішньому карнизі південно-східної грані восьмерика нави (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Збудовано року 1893". У 1901 році в селі жили 830 греко-католиків. У 1912 році з канонічною візитацією тут побував митрополит Андрей Шептицький. Влітку 1915 року церкву пошкодили під час військових дій. Тоді ж австрійці забрали з дзвіниці три дзвони. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована у західній частині Отиневич, біля дороги, на підвищенні, оточена деревами. Хрещата в плані, одноверха. До вівтаря, що орієнтований і незначно видовжений на південь, зі сходу прибудована ризниця. З півночі до вівтаря прилягає квадратова в плані, рівноширока нава. До неї з обидвох сторін прибудовані прямокутні бокові рамена, а з півночі - квадратовий бабинець. Церква оточена широким піддашшям на випустах вінців зрубів.

Над північним входом до бабинця, вище піддашшя влаштований двосхилий дашок. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. Четверик середхрестя нави завершує світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Маківки підкреслюють гребені дахів бабинця, бокових рамен та вівтаря. У північно західному кутку прицерковної території знаходиться мурована стінового типу на три арки дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор