Середкевичі
Церква Успіння Пр. Богородиці 1893
Церква на карті.  Фото 2007 р., автор - matizz з www.skyscrapercity.com.
Уперше місцева церква згадується у документах 1578 року. У 1708 (1710) році коштом дідича Глуховського та громади села поставили попередню дерев`яну триверху церкву. У 1893 році на її місці збудували існуючу дерев`яну церкву, яка стояла зачиненою з 1963 по 1989 рр. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована посеред села, на ділянці з невеликим ухилом, в оточенні дерев, навпроти мурованої каплиці св. Костянтина з 1860 року. Тризрубна триверха церква. Складається з ширшої квадратової нави, вужчого гранчастого вівтаря зі сходу і вужчого квадратого бабинця з заходу. До вівтаря симетрично прилягають ризниці, а до бабинця з заходу - вужчий присінок.

Бічний вхід існує в південній стіні нави. Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах. Стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами, дахи по ремонті 2008-2009 рр. перекрили металізованою бляхою. Бабинець, наву і вівтар завершують три світлові восьмерики (над навою більший) вкриті шоломовими банями, які вінчають ліхтарі з маківками.

На північний захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним верхом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Фото 3. 07. 2008
Іконостас. Фото 2007 р., автор - matizz з www.skyscrapercity.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор