Довге-Калуське
Церква Св. Василя Великого 1916
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2014, Ігор Пунда.
Про церкву в селі Довге вже є згадка в письмовому документі XVI cт. Вісімнадцяте століття для села було знакове, адже спочатку в першій його поливині збудували дерев'яну церкву, яку в другій половині цього ж століття знову замінила церква з дерева. На місці сучасної у 1891 році збудували наступну дерев'яну церкву, яка згоріла на початку 1910-х років.

У той час з недалекого міста Калуш до села перевезли стару дерев'яну церкву ще з XVIII ст., з матеріалу якої вибудували нову церкву, посвячену 1916 року. Була парафіяльною. Тепер в користуванні громади УГКЦ, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церква стоїть на східній околиці села, біля цвинтаря. Хрещата в плані з гранчастими бічними раменами і вівтарем, до якого з обидвох сторін прибудовані захристії. Покриття верху, дазів і піддашшя замінили новою бляхою, старі дерев'яні вікна також замінили пластиковими. Над опасанням стіни ошальовані дерев'яною вагонкою. Дзвіниця дерев'яна триярусна, розташована з північного заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор