Низи
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1878
Церква на карті.   Фото 9.07.2010.
Первісно церква розташовувалася за селом, а перед 1803 р. перенесена на нове місце в селі. У 1878 р. стару дерев'яну церкву розібрали і збудували нову, теж дерев'яну, перед 1906 р. - нову дзвінницю. У 1930 р. церкву відреставрували. В радянські часи не була закрита.

Церква стоїть у центрі Низів, біля вулиці, та житлової забудови. З двох сторін захищена стіною дерев. Рік її будівництва (до речі, такий же, як і дерев'яної церкви в селі Русин, на Сокальщині) та образ Воздвиження побачите над головний входом до церкви. Вона тризрубна, видовжена у плані, одноверха. Підвалини опираються на бетонний фундамент.

Будівля орієнтована вівтарем гранчастої форми на південь, а не на схід. До нього з обидвох сторін практично на всю довжину прибудовані ризниці. До бабинця на осі церкви добудували великий, рівноширокий присінок. Головний вхід, так як і бічний у східній стіні бабинця захищений кованими гратами. Будівля оточена піддашшям, стіни повністю вертикально шальовані дошками з лиштвами. Наву завершує світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем та маківкою.

Після перегляду виду церкви з 1992 р. можна зробити висновок, що дах над бабинцем змінив форму - раніше був трисхилий, а тепер, як бачите, причілковий з острішком. На гребенях дахів бабинця та вівтаря влаштовані ліхтарі з маківками. На південь від церкви стоїть, як розумію, стара дерев'яна одноярусна дзвіниця, тепер не діюча.

Нову, муровану стінового типу збудували на північний-захід від святині. Оскільки я фотографував дзвін з-за меж церковного подвір'я, то вдалося зафіксувати тільки частинку написів на ньому, серед яких чітко видно прізвище "Коциловського".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор