Кам'янисте
Церква Покрови Пр. Богородиці 1930-і
Церква на карті.  Фото 11. 12. 2010
Відомо, що Кам'янисте з початку ХІХ ст. і до 1939 року було заселене переважно німецькими колоністами і називалося Казимирівка. Очевидно, німці мали свою каплицю (за селом був їх цвинтар), але що з нею стало - не відомо. Згідно розповідей місцевих мешканців існуюча деревяна церква-каплиця збудована як тимчасова десь в середині 1930-х рр. (на карті з 1924 року в селі не позначено церкви).

У той час почали збір будівельних матеріалів для зведення невеликої мурованої церкви, проте через початок другої світової війни процес зупинився, а по війні радянська влада всі матеріали зібрані людьми конфіскувала для будівництва колгоспу. Церква у користуванні громади(?).

Стоїть у центрі села, біля дороги. Однодільна безверха будівля на бетонному фундаменті, у якій вівтар і нава об'єднані під спільним двосхилим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою. З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Стіни вертикально шальовані дошками. Вхід до церковці зі сходу. За розповідями селян, в інтер'єрі відремонтована коштом одного громадянина Німеччини, родина якого колись тут мешкала і який щороку навідувався до Кам'янистого. Дзвіниця біля церкви складається з металевого каркасу, на якому висять два дзвони прикріплені до дерев'яних дощок.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор