Нижнє
Церква Покрови Пр. Богородиці 1939
Церква на карті.  Фото 23. 07. 2007
Дерев`яну церкву можна побачити у південній частині Нижнього, біля дороги на Зарайське. Найдавніші відомості про парафіяльну церкву походять з 1507 року. Інвентар 1857 року подає опис дерев`яної церкви з XVIII ст. У 1879 році вона перестала існувати і на її місці у 1880 році збудували з дерева тризрубну одноверху церкву, яку вінчала невелика цибуляста баня.

Під час першої світової війни ця будівля згоріла. Мешканці села у 1917 році збудували тимчасову провізоричну дерев`яну каплицю, а у 1939 році завершили будівництво нової дерев`яної п`ятизрубної триверхої церкви за проєктом Льва Левинського. З 1962 по 1989 рік стояла зачиненою.

Збудована в т. зв. неоукраїнському стилі, для якого характерні великі об`єми будівлі, цікаві силуети верхів, а також круглі та аркоподібні форми вікон. У даному випадку нестандартно завершені бані храму - на них замість звичних ліхтарів стоять невеликі дзвоноподібної форми баньки, які завершені маківками. Виходить така собі піраміда, яка має плавні контури. На південний-захід від церкви стоїть двоярусна стовпова дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор