Біличі (Білич Горішній)
Церква Св. Арх. Михайла 1857
Невідомо коли постала перша церква. Попередня дерев'яна церква, зведена на початку XVIII ст., простояла до 1857 року. У 1857 році збудована існуюча, теж дерев'яна церква. Від 1964 до 1989 року церква стояла зачиненою. Після відкриття церкви громада УПЦ Київського Патріархату провела ремонт.

Тоді добудували до вівтаря північну ризницю, ошалювали вертикально дошками стіни підопасання, стіни всередині оббили картоном і вкрили стінописом. 2005 року стіни надопасання вертикально ошалювали брунатною пластмасовою вагонкою, а дзвіниці - горизонтально білою пластмасовою вагонкою, спотворивши образ мальовничої церкви.

На північний захід від церкви, в овальній за конфігурацією огорожі, розташована стовпова дерев'яна дзвіниця на кам'яному підмурівку.

"Поблизу святині, на подвір'ї є три могили, одна з яких належить священику: "Бл. п. о. ВОЛОДИМИР ВЕНГРИНОВИЧ парох 25.IV.1878 - 16.Х.1918 Вічна йому пам'ять!" - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2002р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор