Глуховичі
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1880
Церква на карті.  Фото 6. 02. 2008
Дерев`яна церква з 1880 року розташована в південній частині Глухович, на вільній від дерев огородженій території. Упродовж 1987-19888 років органи радянської влади вирішили, що в церкві має бути архів. Тризрубна, одноверха святиня у Глуховичах може похвалитися класичним плануванням (без ніяких добудов) і не класичною орієнтацією осі церкви (захід-схід, а не схід-захід, як заведено).

На мою думку, храм розвертають не просто так, а через умови рельєфу і зручність підходу. У південній стіні нави існують не чинні сьогодні двері. Святиня поставлена на кам`яний фундамент, традиційно має по периметру широке піддашшя, її стіни покривають короткі дерев`яні планки, що імітують справжній гонт, а вікна мають доволі великі розміри.

Не можу не згадати про дзвінницю. Вона цікава модерновою формою і тим, що збудована з трьох різних матеріалів: каменю, цегли і дерева. Можливо, на її місці раніше стояла справжня дерев`яна дзвіниця, яка частково (або повністю) згоріла. Тому вирішили будувати нову і, схоже, в процесі коректували її вигляд. Такий ось вийшов приклад місцевого конструктивізму.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор