Рогізно
Церква Успіння Пр. Богородиці 1917
Церква на карті.   Фото 17.08.2012.
У 1915 р. село разом зі старою деревяною церквою було повністю знищене під час воєнних дій першої світової війни. Очевидно, у 1916-1917 рр. мешканці Рогізного звели тимчасову деревяну каплицю, яку згодом розбудували. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Побачите її у центрі села, на підвищенні, оточена деревами. Дводільна, безверха. Складається з прямокутного, орієнтованого на північ вівтаря, до якого симетрично прилягають ризниці та ширшої прямокутної нави, прибудованої з півдня. При південній та західній стінах нави розташовані два присінки, вкриті двосхилими дахами.

Стіни церкви оббиті пластиком, за винятком північних стін вівтаря та ризниць. Нава та вівтар вкриті спільним двосхилим дахом, гребінь якого над навою вінчає шестибічний ліхтар з маківкою. На південний схід від церкви розташована дзвіниця у вигляді трьох металевих опор з підкосами, накрита пірамідальним дахом, під яким висять два дзвони.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор