Нижня Вовча
Церква Собору Пр. Богородиці 1856
Церква на карті.  Фото 9. 08. 2012
Перша згадка про церкву датується 1558 роком. Наступні згадки про церкву походять з податкових реєстрів 1589 та 1628 років. В церковному інвентарі 1733 року описана, як "стара дерев'яна церква Собору Пр. Богородиці. Бані на середині (наві) і бабинці недавно побиті. Дзвіниця в бабинці нововиставлена".

У наступному 1734 році зроблена приписка, що церква свіжо репарована... Візитатор старосільського деканату, відвідавши село 1761 року, записав: "Церква коло сто років або й більше тому коштом громади еригована. В коляці Грота, ловчого сандомирського..." Отже, ця церква була зведена в середині XVII ст.

В акті деканальної візитації Старосільського деканату 1815 року церква відзначена "в доброму стані". В інвентарі 1846 року зазначено, що церква збудована коло сто років тому (ймовірно, йшлося про грунтовну реставрацію 1734 року). А вже у 1856 році замість старої зведена нова дерев'яна церква.

Весь час радянської влади церква була діючою. "Стіни по ремонті вертикально шальовані деревяною вагонкою (до ремонту - вертикально шальовані дошками з лиштвами)" - моє доповнення. У південно східний кут церковної ділянки перенесли стару дерев"яну дзвіницю, зведену ще 1856 року.

На захід (за іншими даними - на північ - моє доповнення) від церкви стоїть нова мурована стінна дзвіниця з трьома арками для дзвонів. Її звів 2001 року мешканець села Володимир Томашик.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Слободян, 2005р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор