Хащованя
Церква Св. Івана Хрестителя 1846
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
Традиційно для Карпат чимала дерев`яна церква стоїть в самому кінці села, на невисокому хребті між двома потічками. Різьблений напис на одвірку західних дверей свідчить (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цей дім Божий Будувався Року Божого 1846 Майстер був Юрко Парахоняк і син його Михайло. Перекрита 1863".

Давніше її патронами були брати барони Гредлі зі Сколього. У 1930-х рр. священником в селі був о. Роман Чайковський (1905-1994),  довірена особа митр. Шептицького, з рекомендації якого входив до проводу ОУН як представник ГКЦ. Пам'ятка архітектури національного значення.

Триверха тризрубна хрещата у плані будівля, бокові рамена якої займають по ширині половину нави. Накрита восьмибічними шатровими верхами, які завершують ліхтарі з маківками. Верхню частину церкви, як це часто буває, щедро закували бляхою. До північної стіни вівтаря прибудована ризниця. На північ від святині розташована триярусна дзвіниця, верхня частина якої така ж, як у дзвіниці церкви з недалекого села Тернавка.

До речі, один з робітників, який у 2008 р. проводив ремонт дзвіниці, з необережності впав з неї і загинув на місці. Біля храму розкинувся цвинтар. У даному випадку він не заваджає оглядати церкву з різних сторін.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Дзвіниця, церква і краєвид.  Фото 2011 р., автор Soul Flyer www.panoramio.com
Вид у 1980-х рр. Фото з "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор