Горбачі
Церква Св. Ігнатія 1734
Церква на карті.  Після ремонту. Дата фото невідома. Фото з www.horbachi.moy.su
Вперше церква згадується у документах 1515 р. Існуюча дерев`яна тризрубна і триверха дерев`яна церква збудована у 1734 р., як свідчить напис на одвірку західних дверей. У 1767 р. отримала привілеї від Катерини з Добрських Квєльської. Ремонтована у 1780-х рр. та у XIX ст., коли до північної стіни вівтаря добудували ризницю. В 1920 р. гонтові покриття дахів церкви замінили цинкованою бляхою.

У 1888 році в Горбачах був поставлений парохом о. Данило Лепкий (1858-1912). Він був однофамільцем відомого письменника Богдана Лепкого. Відомо, що у 1892 році о.Данило був серед засновників страхового українського товариства "Дністер" у Львові. Пам'ятка архітектури національного значення розташована при головній вулиці села, на невеликому підвищенні, поруч місцевого ставка.

Церква розміром 14,2 м. х 8,8 м. має дуже низькі восьмерики верхів, які візуально зменшують будівлю по висоті. На східній стіні вівтаря церкви видно металевий логотип страхового товариства "Славія" (м.Прага). Подібні таблички, тільки з іншими назвами, можна іноді зустріти на дерев`яних церквах, адже свого часу практика страхування святинь була широко розповсюджена. В церкві зберігся чотириярусний різьблений і золочений іконостас бароково-класицистичного стилю. Поряд з храмом стоїть дерев`яна стовпова дзвіниця розміром 3,4 м. х 3,4 м.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Лаба "Історія села Горбачі від найдавніших часів до 1939 року". Львів-1998. - 24 с. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
1980-і роки. З "Памятники градо-строительства и архитектуры Украинской ССР. Том 3"
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту. Фото 23. 09. 2006
Вид на іконостас. Дата фото невідома. Фото з www.horbachi.moy.su
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор