Нове Село
Церква Покрови Пр. Богородиці 1905
Церква на карті.   Фото 2. 07. 2007.
Найраніша згадка про церкву у цьому поселенні датована 1564 роком. Попередня до існуючої деревяна тризрубна одноверха церква на стендарах і дубових підвалинах була побудована у 1749 році. У 1905 році, згідно напису на одвірку західних дверей в бабинець, за пароха о. Дем'яна Гури, на місці попередньої збудували існуючу деревяну церкву. Автор проекту, ймовірно, архітект Василь Нагірний. По другій світовій війні не була зачиненою. Церква у користуванні громад УГКЦ і УПЦ КП.

Стоїть на невеличкому підвищенні у південній частині села, при дорозі. Тризрубна триверха будівля традиційної побудови: більша нава, зі сходу прибудований вужчий гранчастої форми вівтар з двома невеликими захристіями по боках, з заходу - прямокутний бабинець. Оточує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, перерване в місцях прилягання захристій та двоколонних ганків при південних дверях в наву та західних - в бабинець.

До останнього зовнішнього ремонту стіни підопасання були відкритими, а надопасання та восьмериків - вертикально шальовані дошками і лиштвами. По ремонті всі стіни оббили пластиковою вагонкою, дахи перекрили металізованою бляхою. Рівновисокі зруби надопасання вінчають три великі шоломові бані, завершені сліпими ліхтарями з маківками, поставлені на великі світлові восьмерики. На захід від церкви розташована деревяна двоярусна стовпова дзвіниця, вужчий другий ярус з голосниковою аркадою якої вкритий шоломовою банею. Зовні ремонтована як і церква. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Церква і дзвіниця на початку 1990-х рр.  Фото з www.pslava.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор