Ганьковичі
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1905
Церква на карті.  Фото 26. 05. 2008
Дерев`яна церква стоїть на схилі південної околиці села, біля цвинтаря. Вперше місцевий храм згадується у документах 1589 року. Ерекційний акт наданий дідичем Еліяшем Ігнатом Ставським у 1778 році. Ймовірно, в XVIII ст. була збудована попередня дерев`яна церква Успення Пр. Богородиці, згадана в інвентарі 1842 року, як стара. У 1905 році на її місці зведено існуючий сьогодні храм.

Тризрубна будівля традиційно оточена піддашшям, має прибудовану ризницю з півночі до вівтаря і присінок із заходу до бабинця. Маленький восьмерик нави завершує приплюснута баня, увінчана маківкою. На південний-схід від церкви стоїть дерев`яна одноярусна дзвінниця, накрита чотирисхилим дахом з ліхтарем і маківкою. Дзвіниці пощастило - її оминула доля бути "запакованою" у пластикову вагонку.

На відміну від церкви, у якій дерев`яними зовні залишилися вікна, двері та випусти зрубу, які підтримують піддашшя. Три роки тому, святині у Ганьковичах виповнилося сто років. Можливо, до святкової дати місцеві парафіяни вирішили "модернізувати" зовнішність церкви. Можна було обмежитися фото з дороги, адже церква зовсім не приваблює своїм "євроремонтом".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор