Мужиловичі
Церква Св. Арх. Михайла 1600
Церква на карті.  Фото 25. 03. 2017, Роман Карвацький.
Найдавніші відомості про церкву в Мужиловичах походять з 1578 р. Теперішня дерев`яна будівля виставлена у 1600 році коштом громади. Ремонтована у 1852 р. (тоді, ймовірно, розібрана емпора над бабинцем), 1861 р. та у 1930-х рр., коли замінено гонтові покриття бляхою.

Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у східній частині села, на пологому схилі, біля мурованого храму, який зводили протягом 1928 - 1978 рр. Тризрубна, двоверха, розмірами 21,3 м. х 7,7 м. Складається з ширшої квадратової нави і вужчих вівтаря і бабинця, які прилягають до нави відповідно зі сходу і заходу.

До вівтаря зі сходу прибудована мурована захристія, а до бабинця з заходу - ширший зашклений ганок, накриття якого суміщене з широким піддашшям, що опоясує церкву.

Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання під час передостаннього ремонту оббили пластиком. Тепер стіни ошальовані дерев'яною вагонкою, піддашшя, дахи і верх церкви перекрили булатом. Наву завершує світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Подібно завершений вівтар.

Біля церкви в західному напрямку розташована дерев`яна триярусна дзвіниця з XVII ст., розмірами 4,2 м. х 4,2 м., вкрита наметовим пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконотас. Фото 24.01.2008, Володимир Шевчик з www.panoramio.com
Вигляд церкви і план у 1980-х роках. Фото з "Памятники градостраительства и архитектуры..."
Вигляд у 1930-х роках.  З "Українські деревляні церкви" М. Драган
Попередній вигляд.  Фото 14. 03. 2007.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор